Imagini ŞOCANTE: Un băieţel a fost LOVIT ÎN PLIN de o maşină, dar a supravieţuit VIDEO
O cameră de supraveghere a surprins momentul în care un băieţel a fost lovit de un şofer, care nu l-a observat pentru că vorbea la telefon. În mod miraculos, deşi bărbatul a trecut cu maşina peste el, copilul a scăpat doar cu câteva răni minore.
![](https://img.observatornews.ro/0/2017/4/14/206296/1492172906d1a94500.webp?w=430&f=2&v=2)
O cameră de supraveghere a surprins momentul în care un băieţel a fost lovit de un şofer, care nu l-a observat pentru că vorbea la telefon. În mod miraculos, deşi bărbatul a trecut cu maşina peste el, copilul a scăpat doar cu câteva răni minore.
Dramaticul incident a avut loc într-o provincie din China. Iniţial, băiatul se juca în stradă, iar maşina era parcată.
În înregistrarea dată publicităţii de către poliţie şoferul poate fi văzut cum se îndreaptă spre maşină vorbind la telefon şi cum îşi continuă discuţia şi după ce se urcă la volan.
Între timp, micuţul se pune în faţa maşinii şi atinge capota.
- O adolescentă de 18 ani a fost TERORIZATĂ de iubitul ei, care a vrut să o OBLIGE să îl ia de soţ
- Leul s-a stabilizat în raport cu euro, la ultima şedinţă valutară de dinainte de Paşte
- Un microbuz şcolar a ars ca o torţă după impactul frontal cu un autoturism. Două persoane, transportate la...
- Două camioane și un TIR ucrainean s-au ciocnit violent, în Vrancea. Unul dintre şoferi a rămas încarcerat...
- Bărbat şi femeie, arşi de vii într-un bolid care a luat foc la ieşirea de pe A1. Maşina a zburat peste o...
Întrucât băiatul era prea mic de înălţime pentru a putea fi observat cu uşurinţă, iar şoferul era distrat de discuţie, acesta porneşte maşina şi îl dărâmâ pe micuţ, după care trece cu maşina peste el.
În mod, miraculos, după teribila întâmplare, băiatul este nevătămat şi este înfăţişat plângând şi zvârcolindu-se pe jos.
Alarmat de ţipetele sale, şoferul care l-a călcat coboară din maşină şi îl ridică imediat de pe jos, după ce constată că este în viaţă.
Şoferul l-a dus la spital, iar după ce l-au consultat, doctorii au spus că are doar răni minore şi vânătăi.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰