Observator » Ştiri sociale » În judeţul Dâmboviţa, zeci de angajaţi ai penitenciarului Mărgineni au protestat în faţa instituţiei

În judeţul Dâmboviţa, zeci de angajaţi ai penitenciarului Mărgineni au protestat în faţa instituţiei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.10.2016, 13:36 | Modificat la 09.07.2018, 15:55

De zile în şir, în toată ţara, sute de angajaţi ai penitenciarelor protestează în stradă.În Timişoara, au ieşit cu zecile în faţa unităţii din cauza lipsei de personal, a orelor suplimentare lucrate şi nerecuperate, dar şi veniturilor.

De zile în şir, în toată ţara, sute de angajaţi ai penitenciarelor protestează în stradă.În Timişoara, au ieşit cu zecile în faţa unităţii din cauza lipsei de personal, a orelor suplimentare lucrate şi nerecuperate, dar şi veniturilor.