Observator » Ştiri sociale » Inundaţiile au făcut PRĂPĂD! Potopul a distrus culturile

Inundaţiile au făcut PRĂPĂD! Potopul a distrus culturile

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.05.2015, 08:35 | Modificat la 26.05.2015, 08:37

Codul portocaliu de ploi, vijelii şi grindină a făcut prăpăd în toată ţara

Codul portocaliu de ploi, vijelii şi grindină a făcut prăpăd în toată ţara

În Satu Mare, bucăţile mari de gheaţă au distrus mai multe grădini, iar sute de familii au rămas fără curent electric. Străzile au fost inundate, iar vântul puternic a pus la pământ zeci de copaci.

Articolul continuă după reclamă

Potopul a distrus culturile, a rupt mai mulţi stâlpi şi a aruncat acoperişurile în stradă. Oamenii au rămas îngroziţi când au început să numere pagubele, scrie Antena3.

Furtuna a făcut ravagii şi în Sălaj, unde mai multe maşini au fost distruse de gheaţă.

În următoarea perioadă, meteorologii au anunţat ploi torenţiale, dar şi temperaturi neobişnuit de scăzute pentru această lună.

Pe acelaşi subiect