Observator » Ştiri sociale » Italia: O romanca a fost condamnata, dupa si-a abandonat bebelusul

Italia: O romanca a fost condamnata, dupa si-a abandonat bebelusul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.06.2013, 14:06 | Modificat la 19.06.2013, 14:26

O tanara de origine romana a fost condamnata de un tribunal din Roma la patru ani de inchisoare, aceasta fiind acuzata de tentativa de crima

Sentinta a fost data dupa ce femeia si-a abandonat nou-nascutul in toaleta unui restaurant din capital Italiei. Este vorba despre o tanara in varsta de 21 de ani, Andreia Grancea, care, in decembrie 2012, a nascut un copil intr-un restaurant.

Aceasta a fugit de la locul incidentului, iar bebelusul a fost salvat de doua femei care au intrat in toaleta cateva minute mai tarziu.

Foto: Intact Images

Articolul continuă după reclamă