Observator » Ştiri sociale » La pescuit în balta imensă cu noroi din fața casei

La pescuit în balta imensă cu noroi din fața casei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.01.2016, 16:36 | Modificat la 13.01.2016, 16:50

La marginea Galaţiului, hazul de necaz pare să fie soluţia la disperarea localnicilor. Mai exact, un drum care pare mai degrabă o baltă. Aşa că înarmat cu o undiţă, un scaun pliabil şi mult umor, un bărbat se apucă liniştit de pescuit.

La marginea Galaţiului, hazul de necaz pare să fie soluţia la disperarea localnicilor. Mai exact, un drum care pare mai degrabă o baltă. Aşa că înarmat cu o undiţă, un scaun pliabil şi mult umor, un bărbat se apucă liniştit de pescuit. 

Şi răbdarea pare să-i fie de fier. Deşi ştie că nu va prinde nimic, omul nu renunţă. Pescarul ocazional speră să renunţe în curând la pasiunea neobişnuită. Nu de alta, dar zona este acum în proces de modernizare iar termenul de finalizare este în aprilie anul acesta.