Mii de turiști au căutat zăpada și senzațiile tari în Bucegii dâmbovițeni
Pentru mii de turişti, Crăciunul nu a reprezentat numai mâncare, băutură şi somn cât încape! Cei sosiţi la Padina cel puţin, au folosit minivacanţa pentru a explora frumuseţile zonei. Unii au ales traseele spectaculoase ce duc la Babele sau la Sfinx. Alţii au coborât în Peştera Ialomiţei.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Pentru mii de turişti, Crăciunul nu a reprezentat numai mâncare, băutură şi somn cât încape! Cei sosiţi la Padina cel puţin, au folosit minivacanţa pentru a explora frumuseţile zonei. Unii au ales traseele spectaculoase ce duc la Babele sau la Sfinx. Alţii au coborât în Peştera Ialomiţei.
Peste 1.000 de turişti au coborât în Peştera Ialomiţei în ultimele zile. Oamenii au vizitat cele două atracţii mari ale grotei: cascada uriaşă şi sala Urşilor. Cei care au venit pentru prima dată aici au fost încântaţi să descopere decorul de basm din subteran.
Admistratorii hotelurilor din zona Padina aşteată încă un val de turişi în ultimul weekend al anului.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰