Observator » Ştiri sociale » Mii de turiști pe pârtiile din stațiunile montane

Mii de turiști pe pârtiile din stațiunile montane

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.01.2015, 19:53 | Modificat la 18.01.2015, 20:28

Cuvântul de ordine astăzi în staţiunile montane din toată lumea a fost "zăpadă". Iubitorii sporturilor de iarnă au sărbătorit Ziua Mondială a Zăpezii aşa cum se cuvine. Pe pârtie, pe schiuri şi sub acorduri muzicale.

Cuvântul de ordine astăzi în staţiunile montane din toată lumea a fost "zăpadă". Iubitorii sporturilor de iarnă au sărbătorit Ziua Mondială a Zăpezii aşa cum se cuvine. Pe pârtie, pe schiuri şi sub acorduri muzicale. 

Staţiunile montane n-au dus nici astăzi lipsă de muzică, zăpadă şi voie bună pe pârtii. Unde mai pui şi că s-a sărbătorit în toată lumea Ziua Zăpezii.

Mulţi dintre turişti au venit de la sute de kilometri să petreacă acest week end la munte. Cu schiurile sau cu placa, nimeni n-a stat azi degeaba în staţiunile montane. Iar după câteva coborâri cu schiurile, poţi găsi şi activităţi relaxante.

Articolul continuă după reclamă

Copiii s-au bucurat cel mai mult de zăpadă. Au luat lecţii de schi de la profesionişti.Frumos se anunţă şi în week-end urile următoare. Chiar dacă nu va mai fi Ziua Zăpezii, pârtiile sunt pregătite pentru miile de turişti.