Observator » Ştiri sociale » Militarii au defilat cu torţe aprinse prin mai multe oraşe din ţară

Militarii au defilat cu torţe aprinse prin mai multe oraşe din ţară

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.01.2014, 08:19 | Modificat la 25.01.2014, 08:53

Sute de soldaţi s-au întors în cazarme într-o mare de lumină. E o tradiţie la care participă mai mulţi oameni în fiecare an. Părinţi cu copiii de mână sau bătrâni care au îmbrăcat uniforma militară în urmă cu jumătate de veac, mii de oameni i-au aplaudat pe soldaţi.

Mii de oameni au defilat pe lângă soldaţi. În mâini n-au avut torţe, ci aparate foto, telefoane sau tablete, cu care au încercat să imortalizeze parada.

Spectacolul a fost urmărit şi de primarul Chişinăului, Dorin Chirtoacă. Şi militarii din Botoşani au defilat cu torţe aprinse de ziua unirii.