Observator » Ştiri sociale » Momentul în care un tramvai deraiază în fața Gării de Nord din Timișoara (Video)

Momentul în care un tramvai deraiază în fața Gării de Nord din Timișoara (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.06.2020, 17:24 | Modificat la 12.06.2020, 17:24

Momentul în care un tramvai a deraiat în fața Gării de Nord din Timișoara a fost surprins de camerele de supraveghere din zonă. Vatmanul mai avea puțin și intra cu mastodontul în pietoni.

  • Tramvaiul a ajuns pe trotuar, printre pietoni
  • Vatmanul nu a vrut să explice ce s-a întâmplat

Pe imaginile suprinse de o cameră de supraveghere se poate observa că tramvaiul are o viteză destul de mare în momentul în care deraiază, într-o curbă.

Nu este clar cum a reușit vatmanul să ajungă cu tramvaiul pe trotuar, însă un martor, nervos în urma incidentului, susține că bărbatul ar fi încercat să forțeze trecerea pe culoarea roșie a semaforului.

Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită în urma incidentului.

Articolul continuă după reclamă