Observator » Ştiri sociale » Nu mai scăpăm de CEAȚĂ! Vizibilitatea, sub 50 de metri

Nu mai scăpăm de CEAȚĂ! Vizibilitatea, sub 50 de metri

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.12.2013, 18:45 | Modificat la 22.12.2013, 19:10

Nicio zi fără COD GALBEN de ceață! Meteorologii au prelungit avertizarea pentru București și alte zece județe, până la ora 22:00.

Capitala și județele Ilfov, Teleorman, Brăila, Giurgiu, Călărași, Ialomița, Dâmbovița, Prahova, Buzău și Argeș se află sub avertizare meteorologică de ceață. 

La noapte, se va circula greu pe șoselele țării.  Ceața scade vizibilitatea, local, sub 200 de metri și, izolat, sub 50 de metri.

Articolul continuă după reclamă

sursa: Mediafax