Observator » Ştiri sociale » O ambulanţă a fost lovită de un autoturism, în cartierul Rahova din Capitală

O ambulanţă a fost lovită de un autoturism, în cartierul Rahova din Capitală

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.03.2016, 13:28 | Modificat la 19.03.2018, 23:15

O ambulanţă care ar fi trebuit să ajungă urgent cu un pacient la spital a fost lovită de o maşină, de dimineaţă, în cartierul Rahova din capitală. Şoferul neatent nu i-a acordat prioritate deşi salvarea avea semnelele acustice şi luminoase în funcţiune. Din ambulanţă, nimeni nu a păţit nimic, dar şoferul vinovat a fost rănit uşor.

O ambulanţă care ar fi trebuit să ajungă urgent cu un pacient la spital a fost lovită de o maşină, de dimineaţă, în cartierul Rahova din capitală. Şoferul neatent nu i-a acordat prioritate deşi salvarea avea semnelele acustice şi luminoase în funcţiune. Din ambulanţă, nimeni nu a păţit nimic, dar şoferul vinovat a fost rănit uşor.