Observator » Ştiri sociale » O epidemie de gripa s-ar putea declansa in Romania, in urmatoarele saptamani!

O epidemie de gripa s-ar putea declansa in Romania, in urmatoarele saptamani!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.01.2013, 19:21 | Modificat la 17.02.2018, 18:50

Drumurile inchise de zapada si gerul nu sunt singurele probleme pe care le aduce iarna. Vine gripa. Iar in urmatoarele saptamani, in Romania s-ar putea declansa o epidemie, la fel ca si in Statele Unite sau in vestul Europei. Efectele ar putea fi mai grav resimtite insa la noi, pentru ca nu ne pazim.

Drumurile inchise de zapada si gerul nu sunt singurele probleme pe care le aduce iarna. Vine gripa. Iar in urmatoarele saptamani, in Romania s-ar putea declansa o epidemie, la fel ca si in Statele Unite sau in vestul Europei. Efectele ar putea fi mai grav resimtite insa la noi, pentru ca nu ne pazim.