Observator » Ştiri sociale » O mamă şi-a născut fetiţa, la spitalul din Orăştie, dar a murit în ambulanță

O mamă şi-a născut fetiţa, la spitalul din Orăştie, dar a murit în ambulanță

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.04.2016, 19:11 | Modificat la 13.12.2016, 18:05

O mamă şi-a născut fetiţa, la spitalul din Orăştie, dar a murit după o oră în ambulanţa care a fost chemată să o ducă la spitalul din Deva. Făcuse hemoragie, apoi stop cardio-respirator, iar medicii au hotărât să o trimită la alt spital, mai bine dotat.

O mamă şi-a născut fetiţa, la spitalul din Orăştie, dar a murit după o oră în ambulanţa care a fost chemată să o ducă la spitalul din Deva. Făcuse hemoragie, apoi stop cardio-respirator, iar medicii au hotărât să o trimită la alt spital, mai bine dotat.