Observator » Ştiri sociale » O tanara din Calarasi a nascut in Gara de Nord

O tanara din Calarasi a nascut in Gara de Nord

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.05.2011, 16:22 | Modificat la 24.07.2017, 00:55

Gara de Nord i-a devenit maternitate. Este vorba despre o tanara din Calarasi care a nascut astazi ajutata de calatori si de un medic de familie, chiar in fata biroului de informatii. Femeia, insarcinata in 9 luni, se ducea acasa, cu sotul ei care tocmai fusese operat, cand au apucat-o durerile facerii. Chiar daca oamenii au chemat salvarea, copilul s-a nascut pana la venirea echipajului. Este al patrulea copil al familiei. Femeia a fost transportata la maternitatea Polizu si medicii spun ca este in stare buna. Martorii spun ca salvarea a intarziat 30 de minute.

Gara de Nord i-a devenit maternitate. Este vorba despre o tanara din Calarasi care a nascut astazi ajutata de calatori si de un medic de familie, chiar in fata biroului de informatii. Femeia, insarcinata in 9 luni, se ducea acasa, cu sotul ei care tocmai fusese operat, cand au apucat-o durerile facerii. Chiar daca oamenii au chemat salvarea, copilul s-a nascut pana la venirea echipajului. Este al patrulea copil al familiei. Femeia a fost transportata la maternitatea Polizu si medicii spun ca este in stare buna. Martorii spun ca salvarea a intarziat 30 de minute.