Observator » Ştiri sociale » Patru pescari au avut nevoie de ajutor, după ce barca în care se aflau s-a stricat

Patru pescari au avut nevoie de ajutor, după ce barca în care se aflau s-a stricat

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.07.2018, 13:08 | Modificat la 29.07.2018, 14:32

S-a dat alarma în larg aseară! Patru pescari au cerut ajutor la 112 după ce barca în care se aflau s-a stricat. Ambarcațiunea era în derivă în dreptul Portului Agigea, iar curenţii ar fi putut să o tragă în larg.

S-a dat alarma în larg aseară! Patru pescari au cerut ajutor la 112 după ce barca în care se aflau s-a stricat. Ambarcațiunea era în derivă în dreptul Portului Agigea, iar curenţii ar fi putut să o tragă în larg. După 45 de minute, o şalupă rapidă i-a recuperat pe cei patru bărbaţi. Ei au fost aduşi în siguranţă la mal. Niciunul dintre pescari nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.