Pe aici nu se trece! Un barbat din Gorj a blocat o cale ferata, care trece prin terenul sau
Pe principiul "sunt stapan pe terenul meu si pot sa fac ce vreau", un gorjean a ingradit un teren de noua mii de metri patrati, pe care l-a castigat de curand in instanta. In mod normal asta n-ar fi fost o problema, dar pe terenul omului strece singura cale de acces catre o exploatare miniera din Gorj. Asa ca de doua zile 15 mii de tone de carbune stau in vagoane, pentru ca garniturile nu mai au pe unde sa treaca. Cat e el de proprietar, barbatul s-a ales cu un dosar penal.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Pe principiul "sunt stapan pe terenul meu si pot sa fac ce vreau", un gorjean a ingradit un teren de noua mii de metri patrati, pe care l-a castigat de curand in instanta. In mod normal asta n-ar fi fost o problema, dar pe terenul omului strece singura cale de acces catre o exploatare miniera din Gorj. Asa ca de doua zile 15 mii de tone de carbune stau in vagoane, pentru ca garniturile nu mai au pe unde sa treaca. Cat e el de proprietar, barbatul s-a ales cu un dosar penal.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰