Observator » Ştiri sociale » Pericol public pe șosele: de la volanul unui autoturism înmatriculat în Bacău, un bărbat încalcă regulile de circulaţie una după alta.

Pericol public pe șosele: de la volanul unui autoturism înmatriculat în Bacău, un bărbat încalcă regulile de circulaţie una după alta.

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.12.2016, 13:39 | Modificat la 16.12.2016, 13:52

Inconştienţa unui şofer, care pare să nu ţină cont de nicio regulă de circulaţie, a stârnit revolta internauţilor. Într-un filmuleţ postat pe facebook se vede cum, de la volanul unui autoturism înmatriculat în Bacău, bărbatul încalcă regulile de circulaţie una după alta.

Inconştienţa unui şofer, care pare să nu ţină cont de nicio regulă de circulaţie, a stârnit revolta internauţilor. Într-un filmuleţ postat pe facebook se vede cum, de la volanul unui autoturism înmatriculat în Bacău, bărbatul încalcă regulile de circulaţie una după alta.

Omul a efectuat depăşiri pe trecerea de pietoni, pe linie continuă, ba chiar s-a încadrat pe zebră înaintea intrării într-un sens giratoriu.

Momentele surprinse de un alt şofer s-au încheiat cu o intrare pe o stradă cu sens unic, care avea şi semnul de interzis.

Articolul continuă după reclamă

Acelaşi şofer a mai fost pozat şi de un alt participant la trafic în timp ce trecea pe culoarea roşie a semaforului la trecerea la nivel cu calea ferată.

Imaginile au strâns mii de vizualizări pe Facebook şi zeci de comentarii.