Observator » Ştiri sociale » Peste 38 de mii de români au primit viză turistică pentru SUA

Peste 38 de mii de români au primit viză turistică pentru SUA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.04.2015, 19:38 | Modificat la 15.04.2015, 20:08

În curând putem pleca în America fără viză. Dacă Statul român elimină problemele legate de criminalitate, infracţionalitate şi intenţia de a emigra a unora dintre noi.

În curând putem pleca în America fără viză. Dacă Statul român elimină problemele legate de criminalitate, infracţionalitate şi intenţia de a emigra a unora dintre noi. 

Peste 37 de mii l-au primit anul trecut. Doar 9,8% dintre solicitanţi au fost refuzaţi. Un record în istoria recentă. Printre cei care au primit undă verde s-au numărat şi 3 copii, adoptaţi peste Ocean de români stabiliţi acolo. Acum, americanii şi doresc redeschiderea adopţiilor internaţionale.