Observator » Ştiri sociale » Plimbari cu canotca pe Dambovita, sambata, alaturi de Ivan Patzaichin

Plimbari cu canotca pe Dambovita, sambata, alaturi de Ivan Patzaichin

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.10.2012, 19:35 | Modificat la 11.12.2017, 23:45

In vacarmul unei zi agitate de weekend in Capitala si-a facut astazi loc farmecul deltei Dunarii. Avandu-l alaturi, la carma, pe fostul campion Ivan Patzaichin, bucurestenii s-au bucurat de plimbari relaxante pe Dambovita, chiar in centrul orasului. Au testat, cu aceasta ocazie, canotca, o barca cu vasle, invetie romaneasca. Iar cei mai curajosi, au pus si umarul la treaba.

In vacarmul unei zi agitate de weekend in Capitala si-a facut astazi loc farmecul deltei Dunarii. Avandu-l alaturi, la carma, pe fostul campion Ivan Patzaichin, bucurestenii s-au bucurat de plimbari relaxante pe Dambovita, chiar in centrul orasului. Au testat, cu aceasta ocazie, canotca, o barca cu vasle, invetie romaneasca. Iar cei mai curajosi, au pus si umarul la treaba.