Observator » Ştiri sociale » Politia in misiune cu caruta

Politia in misiune cu caruta

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.05.2010, 06:46 | Modificat la 10.01.2018, 08:15

Ei, daca s-ar fura ceva in localitatea Draganesti din Neamt, de exemplu, oamenii n-ar trebui sa se bazeze prea mult pe politie. Nu de alta, dar acolo agentii se duc in misiune cu. bicicleta din dotare sau cu carutele localnicilor. Si asta in zilele bune, cand au de unde le imprumuta. Cand nu, nu le ramane decat, poate, sa faca autostopul. Cum de s-a ajuns la aceasta situatie jenanta? Nu-i greu de ghicit. Vesnica lipsa de fonduri. Sa vedeti si sediul politiei cum arata. Ia priviti.

Ei, daca s-ar fura ceva in localitatea Draganesti din Neamt, de exemplu, oamenii n-ar trebui sa se bazeze prea mult pe politie. Nu de alta, dar acolo agentii se duc in misiune cu. bicicleta din dotare sau cu carutele localnicilor. Si asta in zilele bune, cand au de unde le imprumuta. Cand nu, nu le ramane decat, poate, sa faca autostopul. Cum de s-a ajuns la aceasta situatie jenanta? Nu-i greu de ghicit. Vesnica lipsa de fonduri. Sa vedeti si sediul politiei cum arata. Ia priviti.