Observator » Ştiri sociale » Poltisti cu exces de zel! Vor impozit pe autostop

Poltisti cu exces de zel! Vor impozit pe autostop

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.10.2010, 23:33 | Modificat la 26.02.2017, 01:15

Politistii din Bacau lupta de zor impotriva evaziunii fiscale! Ultima realizare in domeniu a fost intocmirea a doua dosare penale pe numele aceluiasi sofer. Asta dupa ce vigilentii nostri agenti l-au prins de doua ori, in aceeasi zi, cu persoane necunoscute in masina. Potrivit legii, omul facea transport ilegal de persoane. Nu cu microbuzul, cum ati putea crede, ci cu Dacia din dotare. Cu alte cuvinte, lua autostopisti. Ce mare crima, va intrebati? Daca e sa-i ascultam pe politistii bacauani, omul a destabilizat economia nationala.

Politistii din Bacau lupta de zor impotriva evaziunii fiscale! Ultima realizare in domeniu a fost intocmirea a doua dosare penale pe numele aceluiasi sofer. Asta dupa ce vigilentii nostri agenti l-au prins de doua ori, in aceeasi zi, cu persoane necunoscute in masina. Potrivit legii, omul facea transport ilegal de persoane. Nu cu microbuzul, cum ati putea crede, ci cu Dacia din dotare. Cu alte cuvinte, lua autostopisti. Ce mare crima, va intrebati? Daca e sa-i ascultam pe politistii bacauani, omul a destabilizat economia nationala.