Observator » Ştiri sociale » Protectia Copilului, cu ochii pe copiii din custi

Protectia Copilului, cu ochii pe copiii din custi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.01.2013, 19:36 | Modificat la 10.12.2016, 19:40

Cei trei copii din Dambovita care au dormit, au mancat si s-au jucat pana de curand in custi din lemn risca sa ajunga in plasament. Protectia Copilului s-a autosesizat. Parintii ameninta ca se omoara daca cineva le ia copiii. Mai ales ca au primit deja ajutor de la oameni cu suflet, care le-au adus copiilor haine, imbracaminte si rechizite. Autoritatile cred ca misiunea lor s-a incheiat.

Cei trei copii din Dambovita care au dormit, au mancat si s-au jucat pana de curand in custi din lemn risca sa ajunga in plasament. Protectia Copilului s-a autosesizat. Parintii ameninta ca se omoara daca cineva le ia copiii. Mai ales ca au primit deja ajutor de la oameni cu suflet, care le-au adus copiilor haine, imbracaminte si rechizite. Autoritatile cred ca misiunea lor s-a incheiat.