Observator » Ştiri sociale » Proteste ale angajaților de la Regia Autonome pentru Activităţi Nucleare

Proteste ale angajaților de la Regia Autonome pentru Activităţi Nucleare

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.07.2015, 13:40 | Modificat la 13.07.2015, 13:51

Sute de angajaţi din Drobeta Turnu-Severin din cadrul Regiei Autonome pentru Activităţi Nucleare au refuzat de dimineaţă să mai intre în tura 1 de serviciu.

Sute de angajaţi din Drobeta Turnu-Severin din cadrul Regiei Autonome pentru Activităţi Nucleare au refuzat de dimineaţă să mai intre în tura 1 de serviciu. 

Spun că nu şi-au mai primit salariile din luna mai, iar Guvernul i-a anunţat că Regia va fi închisă. Oamenii au de gând să protesteze şi în următoarele zile, până când cei responsabili vor fi veni să le dea soluţii eficiente pentru ieşirea din impas.