Observator » Ştiri sociale » Nereguli grave la zeci de bănci din România. Inspectorii ANPC au primit peste 6.000 de reclamaţii de la clienţi

Nereguli grave la zeci de bănci din România. Inspectorii ANPC au primit peste 6.000 de reclamaţii de la clienţi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.08.2017, 13:26 | Modificat la 31.08.2017, 14:58

Sute de ilegalități au fost găsite la cele 17 bănci controlate, a declarat preşedintele ANPC. Au fost inregistrate peste 6.000 de reclamaţii, chiar şi 50 pe zi, şi s-au dat amenzi de milioane de lei.

Sute de ilegalități au fost găsite la cele 17 bănci controlate, a declarat preşedintele ANPC. Au fost inregistrate peste 6.000 de reclamaţii, chiar şi 50 pe zi, şi s-au dat amenzi de milioane de lei.