Observator » Ştiri sociale » Român acuzat de omor din culpă, în Italia

Român acuzat de omor din culpă, în Italia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.10.2014, 13:35 | Modificat la 13.10.2014, 13:45

Un român a provocat un grav accident rutier în sudul Italiei, în urma căruia doi oameni şi-au pierdut viaţa. Maşina în care se aflau tânărul în vârstă de 28 de ani şi un alt conaţional a intrat pe contrasens şi a lovit frontal un alt automobil

Un român a provocat un grav accident rutier în sudul Italiei, în urma căruia doi oameni şi-au pierdut viaţa. Maşina în care se aflau tânărul în vârstă de 28 de ani şi un alt conaţional a intrat pe contrasens şi a lovit frontal un alt automobil

Ambii pasageri din cealaltă maşină, doi italieni de 56 şi 34 de ani, au murit pe loc. Românii, în schimb, au fost răniţi şi au fost transportaţi de urgenţă cu elicopterul la un spital din regiune.

În urma testelor făcute de poliţişti, se pare că şoferul român era băut.

Articolul continuă după reclamă

El se află acum sub pază la spital şi este acuzat de omor din culpă.