Salariul nu mai tine cont de studii
Asa se face ca meseriile evitate pana acum se dovedesc, in perioada de criza, extrem de profitabile. Sudorii, instalatorii sau zugravii castiga mai mult decat profesorii si inginerii. Motivul e simplu - angajatorii nu se mai uita dupa diplome, ci dupa ce stii sa faci.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Asa se face ca meseriile evitate pana acum se dovedesc, in perioada de criza, extrem de profitabile. Sudorii, instalatorii sau zugravii castiga mai mult decat profesorii si inginerii. Motivul e simplu - angajatorii nu se mai uita dupa diplome, ci dupa ce stii sa faci.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰