Observator » Ştiri sociale » Special! Ţine-mă de mâna că să scap de stres

Special! Ţine-mă de mâna că să scap de stres

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.05.2016, 20:12 | Modificat la 18.01.2019, 19:50

Ne place sau nu, stresul a ajuns să fie parte integrantă din viaţa fiecărui om. Şi chiar dacă mulţi consideră că e o boală care nu poate fi tratată, iată că soluţia vine din partea cercetătorilor americani. Aceştia au ajuns la concluzia că, indiferent cât de stresaţi am fi, dacă persoana iubită ne strânge de mână, ne vom simţi mult mai bine.

Ne place sau nu, stresul a ajuns să fie parte integrantă din viaţa fiecărui om. Şi chiar dacă mulţi consideră că e o boală care nu poate fi tratată, iată că soluţia vine din partea cercetătorilor americani. Aceştia au ajuns la concluzia că, indiferent cât de stresaţi am fi, dacă persoana iubită ne strânge de mână, ne vom simţi mult mai bine.