Observator » Ştiri sociale » Spital inchis pentru internari

Spital inchis pentru internari

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.05.2010, 19:25 | Modificat la 03.12.2017, 18:45

Dupa ce trei paciente au ajuns cu septicemie la Spitalul Universitar din Bucuresti, sectia de obstetrica-ginecologie a fost inchisa pentru sterilizare. Decizia a fost luata dupa ce analizele au descoperit microbi peste limita admisa intr-un spital.

Dupa ce trei paciente au ajuns cu septicemie la Spitalul Universitar din Bucuresti, sectia de obstetrica-ginecologie a fost inchisa pentru sterilizare. Decizia a fost luata dupa ce analizele au descoperit microbi peste limita admisa intr-un spital.