Observator » Ştiri sociale » Un tânăr din Cluj-Napoca vrea să alerge la Polul Nord pentru a da o şansă copiilor bolnavi de cancer

Un tânăr din Cluj-Napoca vrea să alerge la Polul Nord pentru a da o şansă copiilor bolnavi de cancer

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.10.2018, 11:20 | Modificat la 28.10.2018, 11:21

Demers impresionant al unui tânăr din Cluj Napoca. Va alerga la cel mai aprig maraton din lume, Artic Ultra, pentru o cauză nobilă. Aceea de a ajuta copiii bolnavi de cancer. Spune că ideea i-a venit atunci când a mers pentru prima oară voluntar într-o tabără unde erau cazaţi copii suferinzi de această boală.

Demers impresionant al unui tânăr din Cluj Napoca. Va alerga la cel mai aprig maraton din lume, Artic Ultra, pentru o cauză nobilă. Aceea de a ajuta copiii bolnavi de cancer. Spune că ideea i-a venit atunci când a mers pentru prima oară voluntar într-o tabără unde erau cazaţi copii suferinzi de această boală.