Observator » Ştiri sociale » Tânăr român de 25 de ani, rănit grav după ce BMW-ul lui s-a izbit violent cu un Alfa Romeo în Italia

Tânăr român de 25 de ani, rănit grav după ce BMW-ul lui s-a izbit violent cu un Alfa Romeo în Italia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.03.2018, 16:54 | Modificat la 30.03.2018, 17:09

Un tânăr român de 25 de ani a suferit răni grave, după ce mașina în care se afla, un  BMW 120, s-a izbit violent de un autovehicul Alfa Romeo 147, în Torino.

Un tânăr român în vârstă de 25 de ani a suferit răni grave, după ce mașina în care se afla, un  BMW 120, s-a izbit violent de un autovehicul Alfa Romeo 147, pe o stradă din Torino.

Potrivit primelor informații, șoferul mașinii Alfa nu s-ar fi oprit la semnul „STOP” pentru vehiculele care se deplasează pe via Orbetello, și ar fi intrat în plin în mașina BMW condusă de tânărul român.

Ca urmare a impactului deosebit de puternic, autovehiculul BMW a lovit alte două mașini parcate în apropierea intersecției.

Articolul continuă după reclamă

Imediat, băiatul român în vârstă de 25 de ani, a fost transportat la spitalul „San Giovanni Bosco” unde medicii au evaluat leziunile sale ca fiind foarte grave.

Vehiculele au fost supuse sechestrului judiciar în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și dinamicii accidentului.