Observator » Ştiri sociale » Actorii au jucat în curte, la Teatrul Dramatic din Galaţi

Actorii au jucat în curte, la Teatrul Dramatic din Galaţi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.09.2020, 13:17 | Modificat la 19.09.2020, 15:30

Chiar dacă restricţiile impuse de pandemie au închis pentru mult timp sălile de spectacole, actorii nu au renunţat la teatru. Iar acesta s-a mutat în curte.

  • Piesa "Marele Premiu" este o comedie neagră, care explorează relaţia cu sine şi mai ales graniţa fină dintre bine şi rău.
  • Actorii Petronela Buda şi Vlad Ajder i-au interpretat pe "Cocoţata" şi "Necocoţatul".
  • Subiectele zilei sunt astăzi în Observator 19, la Antena 1.

La Teatrul Dramatic din Galaţi, a fost pusă în scenă, în curtea instituţiei, piesa "Marele Premiu". Iar publicul a fost extrem de fericit să vadă un spectacol nou, live.