Observator » Ştiri sociale » Tentativă de sinucidere pe calea ferată

Tentativă de sinucidere pe calea ferată

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.07.2015, 07:48 | Modificat la 28.07.2015, 08:17

Noapte însângerată în gara din Petroşani, unde un bărbat a încercat să-şi ia viaţa.S-a aruncat sub roţile unui tren şi a sfârşit cu ambele picioare amputate. Călătorii au chemat imediat ambulanţa, în timp ce omul a rămas blocat sub garnitură

Noapte însângerată în gara din Petroşani, unde un bărbat a încercat să-şi ia viaţa.S-a aruncat sub roţile unui tren şi a sfârşit cu ambele picioare amputate. Călătorii au chemat imediat ambulanţa, în timp ce omul a rămas blocat sub garnitură

Pompierii îl scot pe bărbat de sub tren. Are pulsul slab şi este inconştient. Medicii se grăbesc să-l ducă la ambulanţă şi imediat ce-l stabilizează, pleacă cu el spre spitalul de urgenţă.

Nu ar fi niciun dubiu că bărbatul ar fi vrut să se sinucidă. Martorii spun că el a urmărit momentul în care un tren a ajuns în gară şi atunci a încercat să-şi ia viaţa.

Articolul continuă după reclamă

Bărbatul a fost resuscitat şi a intrat în sala de operaţii. Starea lui e critică, spun medicii. Poliţiştii fac cercetări în acest caz, să afle care este identitatea victimei.