Observator » Ştiri sociale » Trei angajati ai unei banci din Cluj au furat din conturile clientilor peste 600.000 de lei

Trei angajati ai unei banci din Cluj au furat din conturile clientilor peste 600.000 de lei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.09.2012, 19:28 | Modificat la 30.12.2020, 18:54

Trei angajati si toti trei pusi pe furt. S-a intamplat la o banca din Cluj, unde, timp de trei ani, angajatii, in frunte cu seful lor, au furat din conturile clientilor peste 600.000 de lei. Norocul a facut ca un client al bancii sa observe ca, din senin, contul i-a fost golit, desi nu ceruse asta si nici nu incasase niciun leu. Barbatul a facut o plangere, iar procurorii i-au retinut pe autori. Sunt acum cercetati in stare de libertate. Toti clientii si-au primit banii inapoi.

Trei angajati si toti trei pusi pe furt. S-a intamplat la o banca din Cluj, unde, timp de trei ani, angajatii, in frunte cu seful lor, au furat din conturile clientilor peste 600.000 de lei. Norocul a facut ca un client al bancii sa observe ca, din senin, contul i-a fost golit, desi nu ceruse asta si nici nu incasase niciun leu. Barbatul a facut o plangere, iar procurorii i-au retinut pe autori. Sunt acum cercetati in stare de libertate. Toti clientii si-au primit banii inapoi.