Observator » Ştiri sociale » Un bolnav de leucemie a murit din cauză că nu a avut acces la pastile

Un bolnav de leucemie a murit din cauză că nu a avut acces la pastile

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.07.2016, 19:33 | Modificat la 11.02.2017, 17:50

Moartea domnului Lăzărescu nu mai e doar un film. E o realitate pur românească, în care un pacient este ucis de stat. Actor în sinistra poveste a ajuns domnul Niţă, un bolnav de leucemie, care n-a primit tratament la timp din cauza birocraţiei

Moartea domnului Lăzărescu nu mai e doar un film. E o realitate pur românească, în care un pacient este ucis de stat. Actor în sinistra poveste a ajuns domnul Niţă, un bolnav de leucemie, care n-a primit tratament la timp din cauza birocraţiei