Observator » Ştiri sociale » Un britanic acuză medicii români

Un britanic acuză medicii români

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.03.2015, 16:07 | Modificat la 11.03.2015, 16:42

Acuzaţii grave sunt lansate şi de un tânăr britanic, la adresa medicilor unui spital din România.Bărbatul susţine, într-un interviu acordat presei din Regat, că a trăit clipe de groază după ce s-a îmbolnăvit pe o navă aflată în largul litoralului românesc

 Acuzaţii grave sunt lansate şi de un tânăr britanic, la adresa medicilor unui spital din România. Bărbatul susţine, într-un interviu acordat presei din Regat, că a trăit clipe de groază după ce s-a îmbolnăvit pe o navă aflată în largul litoralului românesc

Suferea de toxiinfecţie alimentară dar, după cum povesteşte el, medicii români au întârziat foarte mult până i-au pus un diagnostic. La un moment dat, s-ar fi gândit chiar să-l opereze de apendicită. Între timp, infecţia s-a agravat şi, în cele din urmă, bolnavul a fost transferat la un spital britanic.

Tânărul este acum sănătos dar spune că tratamentul a costat aproape o sută de mii de lire sterline.

Articolul continuă după reclamă