Observator » Ştiri sociale » Vestea pe care o așteptau toți românii! GAZELE NU SE SCUMPESC

Vestea pe care o așteptau toți românii! GAZELE NU SE SCUMPESC

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.05.2014, 12:25 | Modificat la 30.05.2014, 12:36

Anunțul a făcut chiar de ministrul delegat pentru Energie, acesta garantând că facturile de gaze ale românilor nu vor crește în următoarea perioadă

Anunțul a făcut chiar de ministrul delegat pentru Energie, acesta garantând că facturile de gaze ale românilor nu vor crește în următoarea perioadă 

Faptul că prețul actual pe metrul cub de gaze este apropiat de cel din restul țărilor din zonă reprezintă principalul motiv al stagnării. Ministrul Răzvan Nicolescu a garantat că românii nu vor fi nevoiți să scoată mai mulți bani din buzunar pentru a achita facturile la gaz în viitorul apropiat după ce au existat mai multe voci care susțineau o iminentă creștere.

"Nu se mai impune o creştere suplimentară a preţului gazelor pentru că deja avem preţuri apropiate de cele din ţările din regiune, iar rolul alinierii preţurilor nu este să avem preţuri mari, ci convergente. Convergenţa este atinsă", a precizat ministrul

Articolul continuă după reclamă