Farul - Sepsi 2-1. Echipa lui Gică Hagi începe în forţă play-offul Ligii 1

Farul – Sepsi 2-1. Echipa Farul Constanţa a învins formaţia Sepsi OSK cu scorul 2-1, în prima etapă din play-off-ul Superligii. Farul se menţine pe primul loc din play-off, cu 35 de puncte obținute.

la 20.03.2023, 15:35

Farul - Sepsi 2-1. Echipa lui Gică Hagi începe în forţă play-offul Ligii 1 - Profimedia

Meciul de la Ovidiu a fost deschis de bara lui Aganovic, din minutul 18, şi a fost continuat de deschiderea scorului, reuşită de gazde. Grameni a înscris în minutul 28 cu un şut de la marginea careului, la o minge respinsă de Niczuly. În startul reprizei secunde, minutul 46, Adrian Mazilu a marcat pentru 2-0 din centrarea lui Băluţă. Sepsi a redus din diferenţă în minutul 59, când Tudorie a înscris din pasa lui Ştefănescu.

S-a încheiat 2-1 pentru Farul, care a ajuns la 35 de puncte în play-off şi este lider, în timp ce Sepsi este pe ultima poziţie, a şasea, cu 21 de puncte, potrivit News.ro.

Sepsi a redus din diferenţă în minutul 59, când Tudorie a înscris din pasa lui Ştefănescu

FARUL: Aioani - Kiki, Larie, Artean, Borza (Marins 82) - T. Băluţă, D. Nedelcu (D. Sîrbu 46), Grameni (Casap 77) – Ad. Mazilu (Doukoure 73), Alibec, L. Munteanu (Mateus Criciuma 73). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

SEPSI OSK: Niczuly - Dimitrov, D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu - Aganovic, J. Rodriguez (N. Păun 66), Papa, M. Ştefănescu - Tudorie, Rondon (Safranko 66). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Borza 52, D. Sîrbu 55 / Ninaj 88

Arbitri: Istvan Kovacs - Alexandru Cerei, Mircea Orbuleţ - Ionuţ Coza

Arbitri VAR: Marian Barbu - Stelian Slabu

Observator: Augustus Constantin

Vă tentează să mergeţi în vacanţă cu rulota în loc să vă cazaţi la hotel?

Observator » Sport » Farul - Sepsi 2-1. Echipa lui Gică Hagi începe în forţă play-offul Ligii 1