Observator » Sport » 18 echipe in Liga 1, pana in 2017

18 echipe in Liga 1, pana in 2017

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.03.2013, 07:55 | Modificat la 20.07.2019, 22:05

Comitetul Executiv a decis: vom avea 18 echipe in Liga 1 pana in 2017, dar Dumitru Dragomir e pesimist. Seful ligii nu exclude posibilitatea unui campionat cu 14 echipe si sistem play-off si play-out. "Dinamo si inca 3-4 echipe de top au probleme serioase" avertizeaza Dragomir.

Comitetul Executiv a decis: vom avea 18 echipe in Liga 1 pana in 2017, dar Dumitru Dragomir e pesimist. Seful ligii nu exclude posibilitatea unui campionat cu 14 echipe si sistem play-off si play-out. "Dinamo si inca 3-4 echipe de top au probleme serioase" avertizeaza Dragomir.