Foto Alexandra Anghel a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de lupte de la Zagreb. România are 2 medalii de aur şi 2 de bronz

Alexandra Anghel a cucerit medalia de aur la Campionatele Europene de lupte de la Zagreb, la categoria 72 kg. Sportiva a câştigat astfel prima finală europeană de seniori din cariera sa.

la 21.04.2023, 22:17

Alexandra Anghel, medalie de aur la CE de Lupte
Alexandra Anghel, medalie de aur la CE de Lupte - Federatia Romana de Lupte (FRL)

Alexandra a învins-o pe adversara din Turcia Buse Cavusoglu Tosun, după o finală plină de emoţii, conform Federaţiei Române de Lupte.

România mai are o medalie de aur prin Andreea Ana şi două de bronz obţinute de Krista Incze şi Cătălina Axente.

Medalie de aur şi pentru Andreea Beatrice Ana

Sportiva Andreea Beatrice Ana a câştigat, joi, medalia de aur la Campionatul European de Lupte de la Zagreb. Aceasta a învins-o cu 8-0 în finala mare a categoriei 55 kg pe Erika Bognar (Ungaria).

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » Alexandra Anghel a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de lupte de la Zagreb. România are 2 medalii de aur şi 2 de bronz