Echipajul alcătuit din sportivii români Marius Cozmiuc şi Sergiu Bejan a cucerit medaliile de aur în proba masculină de dublu rame, sâmbătă, la Campionatele Mondiale de canotaj de la Racice (Cehia).

la 24.09.2022, 15:12

Marius Cozmiuc şi Sergiu Bejan
Marius Cozmiuc şi Sergiu Bejan - Profimedia

Echipajul de dublu rame masculin (M2-), compus din Marius Cozmiuc şi Sergiu Bejan, s-a clasat, sâmbătă, pe primul loc la Campionatul Mondial de canotaj de la Racice. Cozmiuc şi Bejan au fost cronometraţi cu timpul 6:28.06. Pe locul doi s-a clasat un echipaj din Spania, iar pe trei a terminat un echipaj din Marea Britanie, relatează news.ro.

Aur pentru Ionela Cozmiuc la Campionatele Mondiale de Canotaj din Cehia

Tot sâmbătă, la dublu rame feminin (W2-), Ioana Vrînceanu şi Denisa Tîlvescu s-au clasat pe locul 4. Vineri, Ionela Cozmiuc a obţinut medalia de aur la simplu vâsle feminin categorie uşoară (LW1x).

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » Aur pentru Marius Cozmiuc şi Sergiu Bejan, la proba de dublu rame de la Campionatele Mondiale de Canotaj din Cehia