ASU Politehnica Timişoara a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XII-a a ligii secunde

Sursă foto: opiniatimisoarei.ro

Formaţia ASU Politehnica Timişoara a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XII-a a ligii secunde, la care cele două grupări au avut câte un jucător eliminat şi la pauză au avut loc incidente în tribună, scrie News.ro

Au marcat Predescu ‘3 şi Bilia ’62 pentru gazde, respective Asani ‘9 pentru oaspeţi.

În minutul 49, au fost eliminaţi Mera de la ASU şi Curtuiuş de la UTA.

La pauză, ultraşii arădeni au rupt un gard de la sectorul pentru oaspeţi şi au mers către câţiva membri din galeria alb-violetă, în apropiere de zona presei. Câţiva timişoreni aflaţi pe stadion au alergat şi ei spre rivali, astfel că suporterii şi-au împărţit câţiva pumni în tribunele Stadionului ”Dan Păltinişanu” din Timişoara.

Jandarmii de la Gruparea Mobilă au intervenit rapid şi i-au despărţit pe suporterii agresori.

La derbiul ASU Poli Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă, în tribune au fost aproximativ 400 de spectatori.

Sursă: News.ro

Aţi alocat un buget mai mare pentru Paşte în acest an faţă de 2023?

Observator » Sport » BĂTAIE între suporteri, la meciul ASU Poli Timişoara - UTA Arad. PUMNI şi garduri RUPTE dincolo de tribune