Ciclistul român Serghei Ţvetcov (Jelly Belly Maxxis) a ocupat locul al doilea în clasamentul final al cursei Turul Gila, desfăşurată în statul american New Mexico.

- Twitter.com/ Tour of the Gila

Ţvetcov a încheiat la 23 de secunde de câştigător, americanul Evan Huffman, locul al treilea fiind ocupat de alt reprezentant al SUA, Taylor Eisenhart, la 25 de secunde de învingător, etc.

Etapa a cincea, ultima, desfăşurată duminică între Silver City şi Pinos Altos, pe distanţa de 161,9 km, a fost câştigată de ecuadorianul Jhonnatan Manuel Narvaez Prado, în 4 h 05 min 03 sec, urmat cu acelaşi timp de Ţvetcov şi de americanul Gavin Manion.

Sursa: Agerpres

Observator » Sport » Mândrie tricoloră la ciclism! Românul Serghei Ţvetcov a ocupat locul al doilea în Turul Gila