Meciul Como – Parma 2-0, din etapa a 30-a din Serie B, a fost exclusiv în AntenaPLAY. Dennis Man a intrat la pauză, în locul lui Charpentier.

la 18.03.2023, 16:55

Scorul a fost deschis de Como în minutul 5 prin Alberto Cerri. În minutul 53, Arrigoni a dublat avantajul lui Como! În minutul 23, Gianluigi Buffon a respins un şut expediat de Vignali din careu.

Parma a rămas în inferioritate în minutul 61

În minutul 61, Parma a rămas în inferioritate numerică. Circati a văzut direct cartonaş roşu! Golurile le puteţi vedea pe AS.ro

Lotul Parmei pentru meciul cu Como:

• Portari: Buffon, Chichizola, Corvi
  • Fundași: Ansaldi, Balogh, Circati, Cobbaut, Coulibaly, Delprato, Osorio, Zagaritis
  • Mijlocași: Bernabé, Camara, Estévez, Hainaut, Juric
  • Atacanți: Benedyczak, Bonny, Charpentier, Inglese, Man, Vazquez, Zanimacchia

Înaintea partidei cu Como, Parma se află la un singur punct sub zona locurilor de play-off. Echipa lui Man și Mihăilă continuă cursa pentru promovarea în Serie A și are mare nevoie de puncte. Au mai rămas 9 etape până la finalul sezonului regular din liga a doua italiană.

Lotul Como pentru meciul cu Parma: Gomis, Binks, Fabregas, Farago,Scaglia, Odethal, Cerri, Vignali, Da Cunha, Ioannou, Cutrone.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Como – Parma 2-0. Meciul a fost live exclusiv pe AntenaPLAY. Parma a rămas în inferioritate în minutul 61