Cristian Săpunaru, despre meciul cu Polonia: "Nu ne-a ieşit absolut nimic"

Cristian Săpunaru a declarat sâmbătă seară, după meciul pierdut de România în faţa Poloniei, scor 1-3, că staful tehnic le-a cerut jucătorilor naţionalei să încerce contraatacuri, însă "tricolorilor" nu le-a ieşit absolut nimic.

Săpunaru spune că echipa României crede până la capăt, dar având în vedere prestaţia de la Varşovia îi va fi greu.

"Sperăm până la capăt, dar la cum am jucat astăzi e greu. Îi felicităm pentru victorie pe polonezi şi trebuie să mergem mai departe. Ni s-a cerut să încercăm contraatacuri, pentru că ştiam că este o echipă reactivă, dar nu ne-a ieşit absolut nimic. Sperăm să ne revenim până la următoarele meciuri", a spus Săpunaru la TVR.

Reprezentativa României a fost învinsă de selecţionata Poloniei, scor 3-1 (1-0), sâmbătă, la Varvoşia, în etapa a şasea a grupei E de calificare la Cupa Mondială din 2018. Toate golurile polonezilor au fost marcate de Robert Lewandowski. Lewandowski a marcat în minutele 28 (penalti), 57 şi 62 (penalti). Pentru "tricolori", Stancu a înscris în minutul 76.

Sursă: news.ro

35 de lei kilogramul de carne de miel înainte de Paşte. Consideraţi preţul acceptabil?

Observator » Sport » Cristian Săpunaru, despre meciul cu Polonia: "Nu ne-a ieşit absolut nimic"