Foto Cristiano Ronaldo, mesaj emoţionant după meciul cu Elveţia: Spectacol de lux al unei echipe care este plină de talent şi tinereţe

Cristiano Ronaldo a lăudat echipa naţională a Portugaliei printr-un mesaj postat pe Instagram, după ce a câştigat cu 6-1 meciul cu Elveţia din optimile Cupei Mondiale din Qatar, partidă în care jucătorul a evoluat doar pe final, scrie news.ro. El a notat că reprezentativa Portugaliei este "plină de talent şi tinereţe" şi merită felicitări.

la 07.12.2022, 12:30

Ronaldo laudă naţionala Portugaliei, după ce a câştigat cu 6-1 meciul cu Elveţia: Spectacol de lux al unei echipe care este plină de talent şi tinereţe - Profimedia Images

"Zi incredibilă pentru Portugalia, cu un rezultat istoric la cea mai mare competiţie din fotbalul mondial. Spectacol de lux al unei echipe care este plină de talent şi tinereţe. Naţionala noastră merită felicitări. Visul este viu! Până la final! Hai Portugalia!", a scris Ronaldo pe Instagram.

Echipa naţională a Portugaliei a întrecut marţi seara, scor 6-1, reprezentativa Elveţiei, în ultimul meci din optimile Cupei Mondiale. Ronaldo a fost rezervă în partida cu elveţienii, el intrând pe teren în minutul 74. Goncalo Ramos, titularizat în locul său, a înscris trei goluri. Lusitanii s-au calificat în sferturile competiţiei, unde vor întâlni Marocul.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Cristiano Ronaldo, mesaj emoţionant după meciul cu Elveţia: Spectacol de lux al unei echipe care este plină de talent şi tinereţe