Video David Popovici, medaliat cu bronz în proba de 100 m liber, la Campionatele Europenele de la Otopeni. Competiţia, LIVE în AntenaPLAY

Campionatele Europene de înot în bazin scurt, competiţie care s-a desfăşurat la Otopeni, au fost live în AntenaPLAY.

la 10.12.2023, 19:48

Sportivul român David Popovici a cucerit medalia de bronz în proba de 100 m liber, duminică seara, la Campionatele Europene de înot în bazin scurt (25 de metri) de la Otopeni.  Popovici, care înainte de ultima lungime de bazin era pe locul 7, a încheiat proba cu timpul 46.05.

Aurul continental i-a revenit francezului Maxime Groussei (45.46), iar pe doi s-a clasat italianul Alessandro Miressi (45.51). Tot duminică, în proba de 400 m mixt, Robert Badea s-a clasat pe locul cinci.

România a mai obţinut la Europenele de la Otopeni o medalie, prin Andrei Ungur – bronz la 100 m spate.

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » David Popovici, medaliat cu bronz în proba de 100 m liber, la Campionatele Europenele de la Otopeni. Competiţia, LIVE în AntenaPLAY