Echipa engleză FC Liverpool a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Brentford, în ultimul meci al etapei a doua din Premier League, transmite News.ro.

la 25.08.2024 , 21:15

FC Liverpool FC Liverpool - Brentford, scor 2-0 - Profimedia Images

Diogo Jota a fost omul cu assist-ul pentru Luis Diaz şi acesta din urmă a deschis scorul pentru FC Liverpool în minutul 13 al partidei cu Brentford. „Cormoranii” au controlat meciul în continuare şi au trecut pe lângă majorarea scorului, însă golul de 2-0 a venit abia în minutul 70, când Luis Diaz a pasat şi Mohamed Salah a marcat.

Liverpool are şase puncte din două etape, fiind una din cele patru echipe cu maxim de puncte din Premier League, în timp ce Brentford are trei puncte şi e pe locul 12.

Sunteţi de acord ca elevii să fie privaţi de telefoane în timpul orelor?
Observator » Sport » FC Liverpool - Brentford, scor 2-0, în Premier League. Nicio problemă pentru "cormorani"