Echipa scoţiană a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia St Johnstone, în etapa a şaptea din Premiership. Ianis Hagi a oferit un assist şi a fost eliminat în minutul 81.

la 07.10.2024 , 15:22

Ianis Hagi în meciul Rangers - St. Johnstone Ianis Hagi, pasă de gol pentru Rangers, în meciul câştigat cu 2-0 în faţa echipei St Johnstone. Fotbalistul român a fost eliminat în minutul 81 - Profimedia

Vaclav Cerny a marcat primul gol al lui Rangers, în minutul 34, iar la pauză managerul gazdelor, Philippe Clement, l-a introdus pe teren şi pe Ianis Hagi.

Românul i-a pasat decisiv la golul de 2-0 lui Cerny, iar în minutul 81 a primit un cartonaş roşu, în urma analizei VAR.

Rangers s-a impus cu 2-0, are 16 puncte şi e pe locul 3 în clasament, după Celtic şi Aberdeen (ambele cu câte 21 de puncte).

Ce alegeţi, să faceţi facultate sau să învăţaţi o meserie?
Observator » Sport » Ianis Hagi, pasă de gol pentru Rangers, în meciul câştigat cu 2-0 în faţa echipei St Johnstone. Fotbalistul român a fost eliminat în minutul 81