Benfica Lisabona s-a impus categoric în fața lui Club Brugge cu 2-0, în primul tur al optimilor din Liga Campionilor.

la 16.02.2023, 00:14

Liga Campionilor: Benfica Lisabona s-a impus categoric în fața lui Club Brugge cu 2-0, în primul tur al optimilor - Profimedia

Benfica Lisabona a făcut un pas mare spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Bruges cu scorul de 2-0 (0-0), miercuri seara, în deplasare, în prima manşă a optimilor.

''Vulturii'' lusitani s-au impus prin golurile marcate de Joao Mario (51 - penalty), după un fault comis de Jack Hendry la Goncalo Ramos, şi de David Neres (88).

Benfica a controlat jocul şi a meritat victoria, având şi o bară în prima repriză, prin Rafa Silva. Manşa secundă va avea loc pe 7 martie, la Lisabona.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Liga Campionilor: Benfica Lisabona s-a impus categoric în fața lui Club Brugge cu 2-0, în primul tur al optimilor