Meciul România - Serbia, scor 0-0. Tamaş eliminat, sârbii au ratat penalti

România este la egalitate cu Serbia, scor 0-0, pe Arena Naţională, la pauza meciului contând pentru grupa 4 a seriei C a Ligii Naţiunilor.

România întâneşte Serbia, pe Arena Naţională din Capitală
România întâlneşte Serbia pentru meciul retur din cadrul Ligii Natiunilor, pe Arena Naţională, după victoria în faţa sârbilor - SportPictures

În minutul 44, Gabriel Tamaş a fost eliminat pentru o intrare periculoasă la Gacinovici. Arbitrul a dictat eliminare pentru Tamaş şi penalti pentru Serbia. Lovitura de la 11 metri s fost ratată de Tadici, în minutul 45+1.

În minutul 85, Mitrovici a trimis mingea în poarta apărată de Tătăruşanu, dar se afla în poziţie de ofsaid când a preluat balonul.

În prima repriză, fanii au scandat trivialităţi la adresa PSD.

Partida a fost întreruptă circa două minute din cauza fumigenelor şi petardelor aprinse de fani, la scurt timp după fluierul de început.

35 de lei kilogramul de carne de miel înainte de Paşte. Consideraţi preţul acceptabil?

Observator » Sport » Meciul România - Serbia, scor 0-0. Tamaş eliminat, sârbii au ratat penalti